Świecowanie uszu to naturalne zabiegi przy użyciu Ziołowych Świec, wzorowane na praktykach medycznych amerykańskich Indian Hopi. Dają fantastyczne rezultaty oczyszczające i leczące uszu oraz zatok. Metoda zbadana i zaakceptowana przez współczesną medycynę jako skuteczna, bezpieczna i relaksująca.

Ziołowa świeca lecznicza ma kształt rurki. Długość i średnica świecy dostosowana jest do wielkości otworu ucha oraz potrzebnego czasu spalania. Świece wykonane są według tradycyjnych indiańskich receptur. Wykonuje się je ręcznie z włókna lnianego, wyselekcjonowanego ekstraktu miodowego oraz wosku. Najważniejsze składniki lecznicze to olejki eteryczne i sproszkowane zioła, których skład i ilości dobrano wg indiańskiej tradycji.

świecowanie uszu

Skutki zabiegu – jak działa świecowanie uszu ?   


Podczas spalania świecy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym. Powstaje ono w skutek tzw. efektu komina i prowadzi do dostrzegalnej regulacji ciśnienia zatok. Ponad 90% pacjentów opisuje jako główny efekt zabiegu obniżenie ciśnienia, odczucie „lekkości” w okolicach uszu i w głowie. Ciśnienie krążące (tzw. prąd ciśnienia) dostarcza stężoną parę wzbogaconą ziołowymi substancjami do wnętrza ucha. W wyniku tego następuje leczenie podrażnionych stref. Co więcej, działanie prądu podciśnienia wyciąga osady i zanieczyszczenia z ucha. Podczas procesu spalania nagrzewająca blaszka przenosi łagodny, uspakajający prąd ciepła i olejków ziołowych do wnętrza ucha. Lokalnie dostarczane ciepło powoduje stymulację obwodowego ciśnienia krwi, które wzmacnia immunologiczny system obrony danego miejsca oraz zwiększa częstość krążenia limfatycznego. Ciepło stymuluje punkty energetyczne ucha i powoduje prawidłowy obieg energii. Cały proces jest przyjemny i skuteczny. Każdy powinien spróbować tego zabiegu.

Wskazania   


  • energetyczne ożywienie w przypadkach drażliwości i stresów,
  • podrażnienie uszu lub zatok,
  • zapalenie zatok przynosowych,
  • szumy, dzwonienie w uszach,
  • regulacja ciśnienia przy bólach i zawrotach głowy, migrenach, zapaleniach zatok oraz nieżycie nosa,
  • zaburzenia snu,
  • zaburzenia równowagi,
  • lokalna aktywacja limfy i procesów metabolicznych,
  • nawracające anginy.

  W celu zapewnienia właściwego procesu leczniczego wskazane jest wykonanie trzech zabiegów w ciągu tygodnia.